marca 29, 2014

Earl Grey Orange


Herbata Earl Grey Orange - moje dziecko zakochało się w jej smaku! Zarezerwował sobie ją tylko dla siebie. Nie ukrywam, że i ja popijam ją bardzo często. Zapach i wyrazisty smak prawdziwej czarnej herbaty to raj dla podniebienia.
Tu z czystym sumieniem polecę sklep SKWORCU.  Dlaczego ten sklep i więcej o nim możecie poczytać TUTAJ.
A teraz kilka słów o samej herbacie ;) Co zawiera ta mieszanka herbaty:
  • czarna herbata Cejlon
  • plasterki pomarańczy
  • kwiatki pomarańczy i nagietka
  • olejek bergamotowy

Herbata Czarna jest najbardziej znaną odmiana herbaty. Otrzymuje się ją z prawie każdej odmiany zielonej herbaty, poprzez poddanie jej procesowi fermentacji, a to powoduje zmianę zabarwienia liści na brązowo. Ten proces powoduje, że garbniki zamieniają się w związki aromatyczne, zmniejsza się poziom witaminy C i związków mineralnych. Zielona herbatę pije się, aby ugasić pragnienie, czarna działa rozgrzewająco.

Kilka słów o parzeniu: 
Herbata powinna być zalewana wrzącą wodą. Dla każdego gatunku miarkowanie suchej herbaty jest różna. Średnio przyjmuje się, że dla uzyskania dobrego naparu na każde  200 ml wody należy użyć od pół do jednej łyżki suchej herbaty. Gdy zaparzamy w dzbanku musimy dosypać dodatkowo 1 łyżeczkę suchej herbaty. Dzbanek przed wsypaniem herbaty powinien być wcześniej ogrzany wrzącą wodą, a następnie wytarty do sucha.
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)1 komentarz:

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger