kwietnia 04, 2014

Łazanki


Łazanki chodziły za mną od kilku dni i to strasznie. Sama nie wiem czemu, przecież ostatnie łazanki jadłam jakieś 15 lat temu. Jest dobrze, zrobiłam, zaspokoiłam zachciankę :) To danie przyprawił mi Kamis, a i swój nie mały wkład miały Czanieckie Makarony, marki którym jestem wierna za jakość i za to, że z daleka się trzymają od konserwantów.


Składniki na 4 osoby:


Wykonanie:
  • Kiszoną kapustę wypłukałam w zimnej wodzie, pokroiłam drobno. Włożyłam do garnka, zalałam wodą, tak aby zakryła kapustę i wrzuciłam listki laurowe. Ugotowałam do miękkości, odcedziłam, wystudziłam i odcisnęłam.
  • Makaron ugotowałam al dente, odcedziłam i przelałam zimną wodą.
  • Kiełbasę pokrojoną w kostkę wrzuciłam na patelnię i podsmażyłam.
  • W głębokiej patelni roztopiłam masło i zeszkliłam cebulę pokrojoną w drobną kostkę. Wrzuciłam pieczarki i poddusiłam, następnie odparowałam wodę, doprawiłam solą i świeżo zmielonym pieprzem.
  • Do cebuli i pieczarek wrzuciłam podsmażoną kiełbasę, kapustę i makaron. Całość wymieszałam dokładnie, doprawiając jeszcze kminkiem, solą i pieprzem.
  • Po tym wszystkim mogłam już podać ciepłe łazanki na stół:)
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)

6 komentarzy:

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger