czerwca 12, 2014

Czekoladki a`la Straciatella


Jak z czekolady za 2 złote zrobić droższą czekoladę? A właśnie tak! W sklepie jest dostępne wiele rodzajów i smaków czekolad, ja czasami szukam czegoś i sama nie wiem czego. Postanowiłam stworzyć coś innego, ale szybkiego. Nie chciało mi się temperować czekolady, zresztą i tak tych czekoladek nie trzymałam długo w palcach, bo szybko znikały w mojej i mojego syna buziach. Co napiszę o smaku? Inny, niecodzienny i ciekawy. W pierwszej chwili czuć słodkość białej czekolady, potem przechodzi w lekko gorzki i kończy posmakiem aromatycznych ziaren kakaowca. Podczas gryzienia fajnie skrzypi w ustach, a to przez rozgryzane ziarna :) Na koniec jeszcze napiszę, że dodatkowo bardzo podobają mi się z wyglądu.


Składniki:
  • 100 g białej czekolady
  • 4 kosteczki mlecznej czekolady
  • 2 kosteczki gorzkiej czekolady
  • 1 garść ziaren kakaowca Skworcu 
Wykonanie:
Na początku wyciągnęła silikonową foremkę do lodu. Białą czekoladę rozpuściłam w kąpieli wodnej. Do rozpuszczonej czekolady wsypałam garść ziaren kakaowca, wymieszałam i przelałam do foremek, do 2/3 wysokości. Odstawiłam na bok, a w tym czasie rozpuściłam kostki mlecznej czekolady, którą wylałam na wierzch białej czekolady.Wstawiłam do lodówki.Po około godzinie wyciągnęłam foremkę z lodówki, wycisnęłam kosteczki na talerz i zrobiłam ozdobne wzorki z gorzkiej czekolady rozpuszczonej również w kąpieli wodnej. Ponownie wstawiłam do lodówki. Po kilku minutach nie pozostaje nam nic innego jak tylko sięgać po przygotowane czekoladki. Prawda, że banalnie proste?
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)


2 komentarze:

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger