sierpnia 07, 2014

Dżem Malinowy z Miętą


Dalszy ciąg zabaw z malinami. Dżem z miętą? Czemu nie! Ryzyko często popłaca. Moje tegoroczne dżemy malinowe mają duszę :) 


Składniki:
  • 1 kg malin
  • ok.500 g cukru
  • 6 gałązek świeżej mięty

Wykonanie:
Na początku napiszę to co z pewnością interesuje Was najbardziej. Ile dżemu wychodzi z tej ilości? Słoik 500 ml i 1/2 szklanki, czyli 625 ml dżemu. Jednak mimo wszystko warto! Jak się zabrać za ten dżem? Maliny przebrać, wrzucić do woka, na małym ogniu smażyć przez około 3 godziny, jak już puszczą sok, dodać cukier, a potem gałązki mięty. Jak już pulpa malinowa zacznie przybierać konsystencję dżemu, gałązki mięty wyciągamy, połowę zawartości przecieramy przez sito i przetarty mus z powrotem wlewamy do dżemu. Gorący dżem przekładamy do słoika, który zakręcamy i odstawiamy na ściereczkę dnem do góry.
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)


/*post zawiera lokowanie produktu - Wok Salento Whitestone Ballarini/

1 komentarz:

  1. Maliny i mięta to moje tegoroczne odkrycie :) Coś pysznego :)

    OdpowiedzUsuń

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger