grudnia 01, 2014

Żubrówka made home :)

 

Dlaczego robię żubrówkę? A dlaczego nie! Czasami lubię sobie sprawdzić, czy w domu wyjdą odpowiedniki wybranych przeze mnie produktów ze sklepu. Któregoś dnia postanowiłam zrobić sobie taki eksperyment. Trawa żubrówkowa w szafce była, wódka w barku też, więc czemu nie. Powiem Wam, że całkiem nieźle mi to wyszło! Skoro eksperyment postanowiła, zrobić w butelce o pojemności 200 ml, ubezpieczyłam się, że jeśli by coś nie wyszło, to nie zmarnuję 500 ml wódki, ale jedynie 200 ml :) Nie zmarnowałam, fajnie pachnie ta moja żubrówka :) W ogóle fajna jest, bo w sumie to robi się sama :)


Składniki :
  • 500 ml wódki (ja użyłam Finlandia)
  • 4-6 źdźbła suszonej trawy żubrówkowej Skworcu
  • max. 12 g cukru
Wykonanie:
Do butelki wsypałam cukier, włożyłam trawę żubrówkową i wszystko zalałam wódką. Zakręciłam butelkę i wstrząsnęłam, aby rozmieszać cukier. Codziennie starałam się pamiętać, aby wstrząsnąć butelką i tak przez 2- 3 tygodnie. Po tym czasie barwa alkoholu zmieni się na lekko bursztynowy kolor. Butelkę trzymamy w ciepłym i jasnym pomieszczeniu. Ja swoją butelkę nadal wstrząsam, chcę sprawdzić jaki efekt osiągnę jeśli potrzymam ją dłużej niż 3 tygodnie. Po świętach dopiszę jaki był tego efekt.
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)

3 komentarze:

  1. ale fajny pomysł, nie wiedziałam, że tak można zrobić ją w domu:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nie lubię wódki, ale znam takich, co by się z takiego prezentu ucieszyli :)

    OdpowiedzUsuń

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger