marca 16, 2015

Herbata Matcha z Limonką


Herbata Matcha moja miłość od dawna. Stali obserwatorzy zauważyli, że używam jej często, dodając do koktajli, serników, kremów, ciast, a nawet do ciasta drożdżowego. Według mnie deserom nadaje wyjątkowego smaku. Więcej o herbacie napiszę innym razem, dziś tak tylko w skrócie, abyście i Wy dostrzegli jej wyjątkowość. 
Matcha powstaje z herbaty Tencha, która jest wysoko gatunkowo herbatą, uprawiana w zacienionych plantacjach. Matcha powstaje przez zmielenie właśnie tej herbaty. Jest bogata w witaminy, szczególnie duża zawartość witaminy C, bogata w antyoksydanty, aminokwasy. Posiada dużą zawartość kofeiny, więc należy do herbat mocno pobudzających, więc spokojnie zastąpi kawę. Możemy zaczynać dzień herbatą Matcha mając dodatkowo komfort psychiczny, że dzień zaczynamy zdrowo i wyjątkowo. Ta herbata kojarzona jest z ceremonią parzenia kawy. Czy więc możemy zaparzyć ją w warunkach domowych, bez oryginalnych przyrządów? Owszem. Wystarczy, że zaopatrzymy się w szeroką miseczkę, ręczny spieniacz do mleka, termometr. Jak ją zaparzyć? O tym piszę już troszeczkę niżej :) Do swojej Matcha dodałam plasterek limonki w syropie, co okazało się dosyć dobrym posunięciem, w efekcie otrzymałam dosyć smaczne połączenie smakowe.


Składniki:

Wykonanie:
Wrzątek przelałam do szklanki. Odstawiłam do przestygnięcia, woda powinna mieć temperaturę 70-80 stopni. W czasie, w którym woda w szklance powoli stygła, ja przesiałam przez sitko herbatę do miseczki, następnie wlałam wodę i porządnie roztrzepałam herbatę z wodą, ręcznym spieniaczem do mleka. Na końcu dodałam limonkę wyciągniętą z syropu i co? I wypiłam ze smakiem, bo ta herbata należy do moich ulubionych smaków herbat. Czy daje kopa jak kawa? Oczywiście! Po wypiciu takiej filiżanki nie musiałam już sięgać po kawę i bardzo poważnie rozważam całkowite przejście na tą herbatę i pożegnanie się z kawą. Kawę lubię, ale ta herbata jest dla mnie smaczniejsza, dodatkowo dobroczynne działanie na organizm przemawia na jej korzyść.
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)

1 komentarz:

  1. Jeżeli smak i właściwości są takie jak kolor to miodzio:) Zamówiłem ww firmie i oczekuję. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger