maja 18, 2015

Lody Cynamonowe (na mleku, bez jajek)


Moje pierwsze lody z maszyny już za mną, tym razem sięgnęłam po kolejny sprawdzony przepis tym razem padło na Moje Wypieki. Chcę poznać różne rodzaje lodów, aby potem móc tworzyć samodzielnie własne receptury. Moja głowa jest pełna pomysłów, powstrzymuje mnie jedynie czas mrożenia miski. Wybrałam te akurat, bo chciałam sprawdzić, czy bez jajek lody również będą tak smaczne jak te z ich użyciem. Celowo wybrałam cynamonowe, bo ten smak zawsze wybiera mój syn w naszej ulubionej lodziarni i celowo zwiększyłam ilość cynamonu, co okazało się bardzo trafnym posunięciem :) Moja intuicja nadal działa :) Lody wyszły bardzo smaczne i również miękkie, może nie tak kremowe jak te jajeczne, ale syn jest zachwycony. Mają po prostu trochę inną konsystencję.


Składniki na ok.750 ml:
Spokojnie możecie użyć samego mleka 3,2 %. Wszystkie składniki umieściłam w rondelku, wymieszałam i podgrzałam tylko do momentu w którym składniki się rozpuściły. Nie gotujemy! Mieszankę cynamonową wystudziłam, a potem schłodziłam kilka godzin w lodówce, można krócej. Potem przelałam mieszankę cynamonową do maszyny do lodów i dalej postępowałam zgodnie z jej instrukcją. Lody przełożyłam do plastikowego pojemnika, przykryłam i wstawiłam do zamrażarki. Lody nie zamarzają na kamień, co mi bardzo się spodobało :)
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)

1 komentarz:

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger