maja 10, 2014

Spirulinowy Koktajl I


Wcześniejszy post "Spirulina - co, jak, z czym i dlaczego?" dotyczył tylko i wyłącznie Spiruliny. Dzięki niemu dowiedzieliście się czym jest, co zawiera i jakie ma właściwości. Chciałam Wam oszczędzić żmudnego szukania informacji na ten temat. Post nie był sponsorowany. Po prostu poczułam potrzebę stworzenia zbioru informacji w jednym miejscu. Jeśli chodzi o koktajl, który widzicie na powyższym zdjęciu, to jest jedna z wielu propozycji użycia spiruliny w kuchni. Postów związanych z użyciem będzie więcej. Obiecuję :) Tak więc wracając do tego koktajlu to napiszę tak. Mi smakował, choć przyznam, że smak glonów jest w nim lekko wyczuwalny, ale według ta cecha czyni koktajl o smaku niebanalnym. Napój zdrowy, idealny na rozpoczęcie dnia. Jakie były moje odczucia po spożyciu tego kieliszka zdrowia? Poczułam sytość i przez jakiś czas nie czułam się głodna, mimo iż wypiłam go na pusty żołądek. Czy tak objawia się jego właściwość odchudzająca? 


Składniki na 2 szklanki:
  • 1/2 dużego jogurtu naturalnego
  • 2 banany
  • ok. 15 truskawek
  • cukier do smaku
  • 1/2 łyżeczki spiruliny sproszkowanej Skworcu

Wykonanie:
Prościej się nie da. Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i miksujemy. Ile cukru? Do smaku, po prostu tak jak lubicie. Użyłam truskawek mrożonych, których nie rozmrażałam przed miksowaniem. Po zmiksowaniu, przelewamy koktajl do szklanek. No to co? Na zdrowie!
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)

1 komentarz:

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger