września 18, 2015

Czekoladki Duo z Owocami - Łatwe!


Słodki smak czekolady przełamany kwaskowatym owocem? To jest rewelacja! Nie jest to tylko moja opinia, ale mnóstwa osób, które próbowały te czekoladki. A ja? Ja produkowałam je jak szalona, bo smakowały również mnie. No dobrze, zachwycały smakiem do takiego stopnia, że mocno musiałam się powstrzymywać, aby nie biegać co chwileczkę do lodówki po kolejną. Trudność wykonania? Zerowa. Wystarczy tylko roztopić czekolady :) Efekt WOW, gwarantowany! Niech ten post będzie dla Was inspiracją, bo ilość czekolady zależy od tego jakich foremek będziecie używać. A co jest jeszcze fajne? Do wykonania tych czekoladek nie trzeba mieć specjalnie zdolności manualnych ;) Czyli idealne dla mnie :D


Składniki:
  • czekolada mleczna
  • czekolada biała
  • kilka świeżych malin
  • kilka świeżych jeżyn

Wykonanie:
W pierwszej kolejności rozpuściłam białą czekoladę, oczywiście w kąpieli wodnej. Wylałam ją do silikonowej foremki do czekoladek, tylko do połowy  wgłębienia. Do każdego wgłębienia wcisnęłam po jednym owocu. Formę wstawiłam do lodówki, a w tym czasie zajęłam się roztapianiem mlecznej czekolady. Kiedy czekolada ładnie się rozpuściła, wyjęłam formę z czekoladkami i wypełniłam wgłębienia do pełna mleczną czekoladą. Wstawiłam formę do lodówki, a po około 2 godzinach czekoladki były gotowe do jedzenia.
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)


4 komentarze:

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger