września 30, 2016

"Love Tanya" jako przewodnik dla nastolatek


Bez bicia przyznaję się, że wcześniej kompletnie nie kojarzyłam kim jest Tanya Burr. Nie zaglądałam i nadal nie zajrzałam na jej stronę, bo nie chciałam zepsuć sobie pierwszego wrażenia.

A pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Na tyle miłe, że książkę przeczytałam od deski do deski i przez czas jaki poświęciłam na czytanie poczułam się jak nastolatka. Właśnie tak uważam, że książka najlepiej pasuje dla dorastających dziewczyn i młodych kobiet. Dla tej grupy wiekowej książka może się stać takim jakby osobistym pamiętnikiem i źródłem podstawowej i ważnej w tym wieku wiedzy na temat mody, urody i życia.
Pierwszy rozdział opisuje historię autorki, wspomnienia z dzieciństwa i dorastania, dzięki temu między czytelniczką a autorką powstaje więź emocjonalna i tworzy się nić zaufania. Dzięki temu dalsze rozdziały stają się bardziej wiarygodne. Dodatkowo zauważyłam bardzo sprytnie wplecione strony przygotowane do samodzielnego wypełniania i tworzenia osobistych list nadają książce charakter osobistego dziennika.
Jako matka ten tytuł widzę jako rozsądny i trafiony prezent (na przykład gwiazdkowy lub urodzinowy) dla Waszych córek (ja mam syna) lub innych bliskich nastolatek, które chcielibyście obdarować.  Książka treścią, szatą graficzną i konstrukcją będzie bardzo mocno przyciągać potencjalną czytelniczkę, która na ten czas oderwie się od komputera i smartfona, a zachęci do takiego zwyczajnego lecz niezwykle magicznego czytania. Zdradzę Wam, że nawet może zmotywować ją do pierwszych prób kulinarnych, bo jeden z rozdziałów zachęca do przygotowania czegoś smacznego, zdrowego nie tylko dla siebie, ale i najbliższych.Tytuł: Love Tanya
Autor: Tanya Burr
Wydawnictwo: Insignis
Premiera: 28.09.2016

WASZA Blondynka :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger