kwietnia 04, 2017

"Juiceman" - Andrew Cooper


To książka niespodzianka, w sumie podwójna. Bo się jej kompletnie niespodziewałam, tu dziękuję Wydawnictwu Buchmann :) Drugie "bo" po otwarciu koperty zobaczyłam taaaką okładkę, Pan wygląda bardzo zachęcająco :) Ale nie oceniaj książki po okładce, więc od razu zabrałam się za czytanie. Oglądanie też, ale tu warte uwagi są głównie treści, zdjęcia też zachęcające, nawet bardzo!


Wróćmy jednak do treści. Autorem jest Andrew Cooper, to mi nic nie mówiło. Były aktor i model, tu już mój entuzjazm lekko opadł. Co ciekawego może napisać aktor? Ale zwracam honor. Czuć, że pisał o stylu życia jaki prowadzi na co dzień. Że dział zdrowych płynnych posiłków i napojów to jest jego pasja. Ludzie z pasją tak mają, że jak zaczynają opowiadać o tym co kochają zarażają tym nawet najbardziej opornego laika. Facet dobrze się przygotował, przelał na papier mnóstwo bardzo przydatnej wiedzy. Jego pomysły przemówiły do mnie w takim stopniu, że zamówiłam już olej konopny, który będzie mi potrzebny w kilku przepisach.Wbrew pozorom nie jest to książka z przepisami wyłącznie na soki. Podzielona jest na kilka rozdziałów:
 • Soki
 • Koktajle
 • Szoty i toniki
 • Herbaty i ciepłe napoje
 • Mleko roślinne
 • Jedzenie
 • Drinki
 • Nic się nie zmarnuje
 • Pytania i odpowiedzi
 • Dr. Sok
 • Dystrybutorzy i dostawcy
 • Indeks

Dużo tego, prawda? Większości rozdziałów nie będę omawiać, bo są oczywiste. Jest jeden, w sumie dwa, które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. "nic się nie zmarnuje", kto pija świeżo wyciskane soki, dobrze wie ile tej pulpy po sokach idzie w kosz, a tu przepisy na jej wykorzystanie. Peelingi do ciała, krakersy i kilka innych. Nieźle! Jedzonko stałe i płynne, do domu i do pracy, rewelacja! Drineczki też ciekawe :) Tak naprawdę cała książka jest godna polecenia, bo jest inna niż większość sokowych książek na rynku. 


Kolejny plus autor dostaje za podejście do tematu. Jasno i klarownie tłumaczy co to jest shot i tonik, co daje naszemu organizmowi. jak zrobić mleko roślinne, jakie proporcje.Dlaczego w naszym codziennym menu tak ważne są posiłki płynne. Co nieco o przyprawach, składnikach. Czytelne oznaczenie przepisów pod katem ostrości napoju, zawartości alkoholu i czy dany napój jest przyjazny dla naszych dzieci. A dla osób chcących wgryźć się w temat bardziej jest kilka stron do poczytania o produktach polecanych na stres, alkalizowanie, oczyszczanie, trawienie, przeziębienie. Jest też przykładowy program na oczyszczanie, albo program dla trenujących :) Zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie!"Juiceman" - Andrew Cooper polubiłam, za to, że mnie nie ogranicza. Każdy przepis mogę spersonalizować pod siebie, mało tego, tworzyć mega pyszne koktajle własnego pomysłu, bo dzięki tej lekturze już wiem z czym nie wolno mi przesadzić i jakich proporcji się trzymać. Przekonałam się o tym tworząc naprawdę pyszny i mega sycący koktajl napakowany witaminami, składnikami odżywczymi i białkiem zawartym w nasionach konopi. Celowo wsypałam spirulinę, nad którą kiedyś mocno pracowałam do czego ją dodać, aby po zmieszaniu był niewyczuwalny posmak glonów, a tu gdybym sama nie widziała co wsypuję nigdy bym się nie domyśliła, że ten koktajl zawiera spirulinę, która jest wielką bombą odżywczą. Ja jeszcze nie odkładam Juiceman`a na półkę, bo jeszcze z nią nie skończyłam :)

Tytuł: Juiceman
Autor: Andrew Cooper
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal/ Buchamnn

WASZA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger