marca 23, 2014

Woda Fit


Moje poszukiwania idealnej karafki zakończone. Idealną karafkę znajdziecie w sklepie Garneczki.pl. Mają tam o pojemności 1 litra, ale także 0,5 litra. Dlaczego idealna, grube gładkie szkło, nie ma wąskiej szyjki, więc idealnie nadaje się nie tylko do schładzania i podawania samych napojów, jak widzicie u mnie spokojnie można w niej zrobić wodę z wkrojoną cytryną i wiele innych napojów. Wreszcie mam naczynie, w którym będę mogła ładnie zaprezentować różne napoje!

Jak powstała moja woda? Jak tylko otrzymałam karafkę nie mogłam się powstrzymać i koniecznie chciałam zrobić wodę z ogórkiem, cytryną i miętą, a tu jak na złość w żadnym sklepie nie było mięty! Do wyboru miałam melisę i bazylię - postawiłam na bazylię i to był strzał w dziesiątkę. Dlaczego bazylia? W zeszłym roku robiłam kompot z rabarbarem i bazylią i wyszedł pyszny, więc w tym wypadku powiedziałam sobie, czemu nie i tak podaję Wam przepis na orzeźwiającą wodę. Pijąc ją wyczuwamy lekko ogórka, potem nuta cytryny i naprawdę delikatna nuta bazylii - polecam. Idealna na wiosenne dni ;)Składniki:
  • 1 litr wody mineralnej niegazowanej
  • plasterki z kawałka ogórka
  • plasterki z połowy cytryny
  • 1 duża gałązka świeżej bazylii
  • lód w kostkach

Wykonanie:
Do karafki wrzucamy plasterki cytryny i ogórka, wkładamy gałązkę bazylii i kilka kostek lody. Całość zalewamy niegazowaną wodą mineralną i odstawiamy na około godzinę, aby woda nabrała smaku. Jeśli chcemy ten proces przyspieszyć, musimy rozgnieść nasze składniki. Ja jednak wolę poczekać, tym bardziej, że już po 30 minutach woda zaczyna nabierać ciekawych smaków.
SMACZNEGO życzy BLONDYNKA :)

2 komentarze:

Cześć, jestem Blondynka.

Jeśli chcesz coś napisać, wymienić myśli, porozmawiać to jest odpowiednie miejsce, w którym dbam o to abyś czuł się bezpiecznie i dobrze.

Jeśli masz zły dzień i i potrzebujesz tu wyładować swoje negatywne emocje - osobiście zaprowadzę Cię do wyjścia, Nie wyprowadzisz mnie z równowagi, więc albo się uśmiechnij albo idź dalej.

Nie rób proszę z tego miejsca tablicy reklamowej, nie bawię się w lajk za lajk itd, nie lubię spamu.

W komentarzach możesz również umieścić zdjęcia dań wykonanych z Blondynkowych przepisów, jeśli chcesz abym wkleiła je do albumu na fan page`u bloga na FB, napisz od razu, że wyrażasz zgodę na ich umieszczenie we wspomnianym albumie.

Nie bój się pytać, zawsze odpowiem i postaram się pomóc.

Czuj się tu dobrze. Życzę Ci aby Twój Dzień był zawsze pełny pozytywnych zdarzeń! Buziaki!

Drukuj

Copyright © 2016 Blondynka Gotuje , Blogger